Czarne lampy – czy mogą być szykowne?

Czerń to kolor, który w kulturze państw Zachodu na dobre zdążył już zapisać się jako wymowny symbol żalu, smutku i pustki. Nie oznacza to jednak, że odpowiednio dobrane akcenty w tym ciekawym kolorze nie są w stanie zaprezentować się z niezwykle stylowej strony. Co więcej, czarne lampy z roku na rok pozyskują sobie kolejnych zwolenników. Powód jest prosty – rozwiązanie to jest bardzo oryginalne i niespotykane, zaś jego ogólna elegancja pozwoli nam uniknąć sklasyfikowania naszego salonu jako mocno alternatywnego. Należy jedynie pamiętać o odpowiednim doborze lampy do danego wnętrza oraz unikania zakupów pod wpływem impulsu. Ze względu na swoją osobliwość, czerń nie należy bowiem do najprzystępniejszego koloru lamp. Oto przykłady aranżacji, w których te wyjątkowe lampy sprawdzą się najlepiej.

Styl klasyczny

Osoby, ceniące sobie elegancję, z pewnością powinny przyjrzeć się ciekawemu rozwiązaniu, jakim są czarne lampy w stylu glamour. Ich design opiera się bowiem na błyszczących dodatkach, wykonalnych chociażby ze srebra. Lampy wiszące, wzbogacone dodatkowo o pasujące modele stojące, idealnie podkreślą tu białe meble. Wszyscy doskonale zresztą wiemy, jak skuteczną techniką aranżacyjną potrafi być kontrast. Szczególnie efektowne są tu lampy z czarnymi abażurami, nadającymi im wyjątkowego charakteru szczególnie wieczorem, gdy zapalimy światło. Bez względu na to, czy postawimy tu na model drewniany tudzież stalowy, uzyskany przez nas efekt z pewnością zachwyci zarówno domowników, jak i gości.

Wnętrza nowoczesne

Czarne lampy to również znakomite podkreślenie pomieszczeń, utrzymanych w bardziej współczesnej estetyce. Przeszukując oferty renomowanych sklepów, takich jak polski LampyStudio, możemy bowiem znaleźć wiele ciekawych opcji, zaprojektowanych z myślą o najpopularniejszych wystrojach. Przykładem jest tu chociażby industrialna lampka stołowa Joshua Endon. Nie zabrakło tu również znakomitych elementów wystroju dla nowoczesnych salonów, takich jak efektowny model wiszący Shilo Kanzaki. Pośród jaśniejszych ścian i mebli, lampy tego typu z pewnością sprawią, że docenimy prawdzie uroki gustownej czerni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *