Ekstrakt z karczocha – czym jest i jakie ma właściwości?

Zależy Ci na tym, aby włączyć do swojej diety produkty, które mają wspomagać proces odchudzania, korzystnie wpływają na trawienie i są przy tym niskokaloryczne? Warto postawić na cenny składnik, jakim jest karczoch zwyczajny i ekstrakt z niego. Posiada niezwykle wiele właściwości leczniczych, które pozytywnie wpływają na zdrowie oraz samopoczucie. Docenią to osoby dbające o swój jadłospis i szukające rozwiązań, jakie usprawnią pracę organizmu.

Czym jest ekstrakt z karczocha?

Karczoch nie jest zbyt powszechną rośliną stosowaną w codziennej diecie wszystkich osób. Dlatego też zarówno jego nazwa, jak i wygląd są nieco obce. Posiada ona bardzo specyficzny kształt oraz kolor. To bylina śródziemnomorska, której kwiaty są zebrane w kuliste kwiatostany. Dodatkowo są one otoczone warstwami bardzo grubych liści, jakie przynoszą skojarzenia łusek. Karczochy pochodzą z okolic Morza Śródziemnego, choć coraz częściej widać, że są uprawiane nie tylko w całej Europie, ale również w Ameryce Północnej.

Roślinę tę wykorzystuje się do przygotowania specjalnego ekstraktu. Posiada on bogactwo związków aktywnych, jakie mają korzystny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Są to m.in.: kwasy kawoilochinowe, seskwiterpeny, glikozydy oraz flawonoidy. Za ich sprawą wyciąg z karczocha jest chętnie stosowany w medycynie. Jeśli zależy Ci na zachowaniu doskonałej kondycji zdrowotnej i zadbaniu o układ pokarmowy, koniecznie włącz ekstrakt z karczocha do swojej diety.

Jakie są właściwości ekstraktu z karczocha?

Karczochy i ekstrakt z nich produkowany są niezwykle cennym źródłem wielu substancji, które pozytywnie wpływają na proces odchudzania oraz zachowania zdrowego układu pokarmowego. Dlaczego? Cynaryna, jeden z głównych związków aktywnych karczocha, pobudza produkcję żółci, co zaś wpływa na poprawę trawienia. Jednocześnie obniżony jest poziom cholesterolu oraz lipidów we krwi. Bez dwóch zdań można przyznać, że karczochy i ekstrakt z karczocha to świetny produkt, jaki wspomaga walkę z dolegliwościami trawiennymi – zaparcia, nudności, wzdęcia, ból brzucha czy zgaga odejdą w zapomnienie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *