Co daje olej kokosowy?

Okazuje się, że w sklepach mamy dostępne produkty, które mogą być szeroko stosowane w kosmetologii oraz diecie, a będą często przez nas ignorowane. Przykładem będzie olej kokosowy tłoczony na zimno, a więc produkt, który jest bardzo popularny od wielu lat za granicą. Teraz także polscy konsumenci zaczynają zwracać na niego uwagę. Ma szerokie zastosowanie w kuchni, ale też jest bardzo często wykorzystywany do pielęgnacji włosów. Może poprawić również wygląd naszej twarzy i całego ciała.

W jakiej postaci będzie występować?

Jest to po prostu masło kokosowe, ale też występuje pod nazwą tłuszczu kokosowego. To oleje roślinne, które w procesie produkcyjnym są otrzymywane dzięki tłoczeniu i rozgrzaniu kopry. Najczęściej będzie spotykany jako rafinat. Proces produkcyjny przewiduje odkwaszanie i wybielanie. Gdy jest płynny, to posiada barwę lekko żółtą. Oczywiście przed zakupem warto się skontaktować z dobrym doradcą klienta, którego znajdziemy pod adresem magiazdrowia.com.

Wykorzystanie oleju kokosowego

W kuchni najczęściej olej kokosowy tłoczony na zimno będzie wykorzystywany do smażenia, ale także do pieczenia ciast. Poza tym jest składnikiem wykorzystywanym również w produkcji margaryny i czekolady. Dodatkowo znajduje zastosowanie w przemyśle chemicznym. Najczęściej jest ceniony przez producentów kwasów tłuszczowych i alkoholi. Chętnie po niego sięgają także przedsiębiorstwa, które zajmują się wyrabianiem świec i apretur włókienniczych. Nie zapominajmy też o wspomnianej branży kosmetycznej. Bardzo często w drogeriach i również aptekach, czy też dużych salonach kosmetycznych możemy znaleźć olej kokosowy, który jest stosowany jako balsam do ciała. Nierzadko będzie stosowany do kąpieli, a także jako olej do masażu. Jest bardzo ceniony przez doświadczone kosmetyczki z uwagi na cechy nawilżające i odżywcze. Jeżeli natomiast chodzi o odżywianie, to olej kokosowy jest niezwykle bogatym źródłem kwasów tłuszczowych. Warto, więc korzystać z tego produktu praktycznie codziennie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *