Największe zalety zdrowych lizaków dla dzieci

Słodycze, jak wszyscy zapewne dobrze wiemy, są nieodłączną częścią każdego dzieciństwa. Maluchy nieprędko potrafią bowiem w pełni docenić korzyści, płynące z jedzenia owoców i warzyw. Dotyczy to w szczególności tych drugich. W oczach dziecka, ważniejsze są takie czynniki, jak kolor tudzież smak, zaś słodycze, w szczególności lizaki i cukierki, bardzo szybko przyciągają uwagę najmłodszych.

Nietypowe kształty, pastelowe kolory – nietrudno jest zgadnąć, dlaczego łakocie są preferowane przez dzieci bardziej, niż, na przykład, groszek lub rzodkiew. I chociaż w samym jedzeniu słodyczy w ilościach umiarkowanych nie ma nic złego, tak zbyt częste raczenie się nimi może doprowadzić do niedoboru witamin, próchnicy oraz otyłości. Z tego też powodu, fabryki lizaków dla dzieci, należące do renomowanych koncernów, wprowadziły na rynek zdrowe słodycze, wspomagające prawidłowy rozwój malucha.

Smaczna dawka witamin

Producenci tacy, jak polska Starpharma, dokładają wszelkich starań, aby ich produkty, opuszczające fabryki lizaków dla dzieci, faktycznie mogły odznaczać się bogactwem witamin i minerałów. Rosnące dziecko po trzecim roku życia potrzebuje bowiem sporej dawki zdrowych substancji, wspomagających naturalne procesy, zachodzące w młodym organizmie. Lizaki o specjalistycznym składzie, na przykład popularne Mniam-Mniam, dostarczają dzieciom witaminy, odpowiedzialne za prawidłowy wzrost oraz funkcjonowanie organizmu. A ponieważ nie różnią się one w żaden sposób od słodyczy standardowych, zachęcenie naszej pociechy do sięgnięcia po suplement z pewnością nie będzie stanowić żadnego problemu.

Zdrowsze od zwykłych słodkości

Fabryki lizaków dla dzieci, specjalizujące się w produkcji zdrowych słodyczy, unikają sięgania po zwykły cukier, wykorzystywany w produkcji większości artykułów spożywczych. Zamiast tego, znajdziemy w nich ksylitol – naturalny słodzik, pozyskiwany z kory brzozy. Ponieważ substancja ta nie jest trawiona przez bakterie, przebywające wewnątrz jamy ustnej, ryzyko pojawienia się zmian próchniczych na szkliwie jest zauważalnie niższe. Ksylitol posiada też mniej kalorii od zwykłego cukru, dzięki czemu zdrowe słodycze nie są tak tuczące, co ich standardowe odpowiedniki. Dzięki temu, możemy być pewni, że podawane dziecku lizaki, opracowane przez specjalistów, nie zaszkodzą jego zdrowiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *